Japonské restaurace


Miyabi

Navrátilova 10, Praha 1

Oblíbená japonská restaurace, a to jak mezi Čechy, tak mezi Japonci. Ceny jsou úměrné kvalitě, vaří pro ně výborný japonský kuchař. 6 ks maki-suši od 90,-, 1 ks nigiri-sushi od 60,-. Zajímavé je polední menu za 175,-. Letos slaví Miyabi 10 let od založení a každý měsíc připravují speciální, poměrně rozsáhlé menu za poměrně rozsáhlou cenu (standardně tuším 590,-). Dá se u nich sedět na tatami a udělat rezervaci po internetu. Pro strávení romantického večera rozhodně doporučuji. Bližší informace na www.miyabi.cz.


Millhouse – Slovanský Dům

Na příkopě 22, Praha 1

Kaiten-suši, tj. jezdící pás s talířky suši (neslyšela jsem, že by někde jinde v republice byla ještě jedna restaurace téhož druhu). Ceny podobné jako v Miyabi, ale suši menší. Zajímavá nabídka – „all you can eat“ za 690,- na hodinu (Vyplatí se, když člověk jí dost rychle). Zdá se, že stránky www.millhouse-sushi.cz mají aktuálně nějaké technické problémy.


Koto

Kdysi Mostecká 20, Praha 1, dnes prý někde v okolí Strossmayerova náměstí

Stránky www.koto.cz nejsou funkční. Restaurace prý dobrá, nikdy jsem osobně nezkoušela. Bližší informace na pirat@anime.cz (Pirát tam během svých bohatších období tráví dlouhé večery)


Café-sushi bar

Stroupežnického (vedle vchodu do Village Cinemas Anděl), Praha 5

Kavárna, kde dělají spousta druhů kávy a taky suši. Nenašla jsem žádný odkaz na internetu. Ceny jsou běžné – 6 ks maki-suši od 80,-, 1 ks nigiri-suši od 100,-


Sushi-sandwich bistro

Divadelní 24, Praha 1

Zajímavá alternativa – servírují sushi ve tvaru malých sandwichů. Dá se tam koupit i miso polévka a jako dezert koláčky moči. Ceny se pohybovaly od 60,- za 2 ks sandwichů. Nevím, jestli ten restaurant ještě funguje, stránky www.sushisandwich.cz už jsou každopádně nefunkční.


Korea House

Sokolská 52, Praha 2

Dříve nabízeli kromě korejské kuchyně i suši-menu, nevím, jestli to ještě dělají, na stránkách www.koreahouse.cz to každopádně neuvádějí. Taky mám dojem, že se dřív jmenovali „Japan and Korea House“, takže asi omezili sortiment.


Suši restaurace + suši bar

Rytířská 10, Praha 1 + Křížovnická 4, Praha 2 (ta japonská restaurace v Rytířské je tuším vůbec nejstarší japonskou restaurací v Čechách)

Ceny trochu vyšší (blízkost Václaváku) – 6 ks maki-suši od 100,-, 1 ks nigiri-suši od 80,-. Prostředí vypadá příjemně, jídelní lístek s fotografiemi a cenami visí ve výloze. Bližší informace na www.madeinjapan.cz.