Obchody s japonským zbožím

 

Korejské a japonské potraviny

Korunní 47

Praha 2

Po-Pá 9-18, So 9-16

Můj oblíbený obchůdek. Mají japonské potraviny, ale i jejich levnější korejské napodobeniny. Specializují se na potraviny, dá se tam sehnat i něco málo z nádobí. Obchůdek vede paní Shin a s ní češka Jana, obě poměrně ochotně poradí. Na suši tu mají všechno. Doporučuju nebrat si s sebou moc peněz – obvykle tam nechám všechno, co s sebou v hotovosti mám (karty naštěstí neberou).

 

Hana Trade

Michelská 55

Praha 4

http://shop.hanatour.cz/

Cestovní kancelář provozující i obchod. Zařídí všechno, od letenek přes japonské rail-pasy, tlumočení z japonštiny, kimona, vějíře až po wasabi. Pokud něco nemají, jsou ochotni to na zakázku z Japonska dovézt. Všechno zboží je velmi kvalitní a pravé japonské, slečny v prodejně ale o něm většinou moc nevědí a je tam velmi draho. Na suši jsou skvěle vybaveni.

 

Čínský obchůdek na Letné

Přesnou adresu nevím, ale je to na nejkratší straně trojúhelníkového Letenského náměstí (blízko čínské restaurace Hong-Kong)

Klasický čínský obchod – trička, pantofle, vyřezávaní sloni. Jedna místnost je věnována potravinám – mají třeba řasy nori, nějakou rýži, taky nějaké čaje, keramiku a taky tam měli rýžovary. Veškeré zboží je čínské, takže levné.

 

Asijský koloniál

Lublaňská ulice (číslo nevím), ve směru od I.P.Pavlova je to asi druhý blok domů, po levé straně (obchod je napůl v suterénu)

V tomhle obchodě už jsem dlouho nebyla, takže ani nevím, jestli ještě existuje. Podle mých informací vedli veškeré asijské zboží (Čína, Korea, Thajsko…), z Japonska toho ale měli celkem málo. Výbava na suši byla mizerná a prodavačka protivná.

 

Supermarket Tesco

nebo i jiné velké markety – asijská kuchně je populární a suši jde do módy, takže většina supermarketů vede aspoň základní věci na něj. Mně se osvědčilo Tesco na Národní třídě, kam chodím v případě nouze narychlo kupovat nori, zázvor nebo wasabi. Většinou se tam dá na suši nakoupit celkem dobře, ale dost draze.

 

JAPA

Obchod s japonskými potravinami, knížkami a půjčovnou japonských a anglických DVD. Vše na suši, mořské ryby, široký sortiment, nejnižší ceny v Praze.

Puškinovo náměstí 10, Praha 6

Středa - neděle: 11-18. (Pondělí a úterý jsou zavírací dny).

Telefon: +420-233320629

http://www.tomio.cz/prodejna.htm